Контакт  Соопштенија  Академски календар  Е-Пошта за студенти   E-индекс за студенти  Вработени  

  • Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
  •    

ФОН го одбележува Светскиот ден на учителот

2 октомври 2021 г. (сабота) - 10:00 часот

Факултетот за образовни науки при Универзитетот „Гоце Делчев“ ќе го одбележи 5 октомври - Светскиот ден на учителот со трибина која ќе се одржи на 2 октомври (сабота) во свечената сала на Правниот факултет (стар Ректорат), со почеток во 10 часот.

Настанот е во организација на Факултетот за образовни науки и Здружението на наставници.